Oil war Russian military intervention in the Syrian Civil War

attaccohowe

Syryjska Duma

Źródło: USA szykują nową prowokację z bronią chemiczną w Syrii

© REUTERS / Bassam Khabieh
ŚWIAT

Krótki link
151121

W Syrii szykuje się nowa prowokacja z „atakiem chemicznym” z udziałem amerykańskich służb specjalnych.

Poinformowało o tym kompetentne źródło związane z syryjskimi służbami specjalnymi.

Podkreśla się, że mają zostać użyte substancje chemiczne.

Dlaczego amerykańscy politycy  robią z Rosji „zaciekłego wroga”?
© SPUTNIK . ALEXEY FILIPPOV

„Operacją dowodzi były członek PI Miszan Idriz Al Hamasz. Celem akcji jest inscenizacja ataku chemicznego przeciwko cywilom z jego dalszym nagłośnieniem w mediach” — poinformowało źródło. Według niego przygotowania do „ataku chemicznego” rozpoczęły się 23 kwietnia. Na miejsce przyszłej inscenizacji wybrano pole naftowe Al Dżafra 27 km na wschód od Dajr az-Zaur, gdzie jest rozmieszczona baza wojskowa USA. Obecnie są tam sprowadzani mieszkańcy zachodniego brzegu Eufratu do udziału w filmowaniu inscenizacji.W akcję terrorysta planuje zaangażować swojego brata Muhammeda Ramadana Al Idriza i członków jego rodziny — dodał informator.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201805037893156-USA-Syria-prowokacja-bron-chemiczna/

 

Stacja RT ujawniła współpracę CIA oraz telewizji BBC przy operacji „Fałszywej Flagi” w Syrii [wideo]

Amerykańska agencja wywiadowcza wspólnie z BBC stworzyła całkowicie sfabrykowane wydarzenie, którego celem było oskarżenie rządu syryjskiego o użycie broni chemicznej wobec cywilów. Zobacz dlaczego posunięto się do tak bezczelnej prowokacji aby obalić prezydenta Asada.

EXPOSED-LIES

Powtórka z Iraku

Dziennikarze telewizji RT przypomnieli widzom o wydarzeniu z 1990 roku, kiedy miała miejsce podobna propagandowa akcja  stworzona przez amerykański wywiad.

Przed wojną z Irakiem amerykanie usłyszeli wstrząsającą relacje świadka Irackich zbrodni na cywilach. Przeprowadzone rok później śledztwo wykazało, że młoda pielęgniarka o imieniu Nayriah, która wzruszyła cały świat swoim przerażającym opisem Irackich zbrodni nigdy nie była w Iraku.

Świadkiem okazała się córką Kuwejckiego ambasadora w USA i Kanadzie, a całe zeznanie było przygotowane we współpracy z amerykańskim służbami bezpieczeństwa o czym mówi film dokumentalny przedstawiony w telewizyjnym programie 60 minut (program przedstawia 60 minutowe filmy dokumentalne).

W 1990 roku władze amerykańskie potrzebowały pretekstu do uderzenia na Irak, a dzięki wstrząsającym relacjom świadków oraz sfabrykowanym dowodom o posiadaniu broni chemicznej, amerykańskim mediom udało się przekonać opinie publiczną o konieczności interwencji zbrojnej w Iraku.

Film dokuntalny 60 minut znajduje się… tutaj

Dziś wiemy, że głównym celem interwencji była Iracka ropa oraz prywatne interesy rodziny Bush, która od kilku pokoleń jest potentatem na rynku naftowym w Texasie. Interesujący jest także fakt, że rodzina multimilionerów Bush była  głównym udziałowcem w spółce naftowej Arbusto Energy, założonej w 1979 roku, przez byłego prezydenta USA George W. Busha. Naftowa spółka Bushów zainwestowała 50,000 dolarów w grupę kapitałową Saudi Binladin Group.

Głównym filarem grupy jest firma budowlana założona w 1931 roku przez Mohammed bin Laden,  był on ojcem założyciela Al-kaidy Osamy bin Ladena. Saudi Binladin Group zatrudnia na dzień dzisiejszy 35 000 pracowników na całym świecie i jest potentatem w branży budowlanej, operującym głównie w krajach arabskich. Fakt ten wydaje się bardzo kontrowersyjny zważywszy na okoliczności wydarzeń z 11września 2001 roku.

https://en.wikipedia.org/wiki/Arbusto_Energy

https://en.wikipedia.org/wiki/Saudi_Binladin_Group

Syria 2013

ezgif-com-optimize

Wracając do wydarzeń z 2013 roku, dziennikarze po raz kolejny udowodnili, że i tym razem nie było użycia broni chemicznej, a całe nagarnie mające świadczyć o rzekomym ataku na cywilów było całkowicie sfabrykowane. Obejrzyj nagranie dziennikarzy stacji RT 

W celu ujawnienia skali manipulacji na temat ataku chemicznego w Syrii, został stworzony portal, który bardzo szczegółowo opisuje wszystkie kłamstwa przedstawione przez BBC. Na internetowej stronie znajdziemy setki zdjęć, nagrań wideo, reportaży oraz artykułów nie pozostawiających suchej nitki na reportażu BBC.

About

Dr. Rola Hallam

DrRola

Główną bohaterką reportażu BBC była dr Rola Hallam, panieńskie nazwisko Al-Kurdî (Alkurdi), żona Dr. Simon Hallam. Syryjsko – Brytyjskie małżeństwo Hallam jest orędownikiem Syryjskiej Rady Narodowej –  grupy opozycyjnej finansowanej przez zagraniczne fundusze. Państwo Hallam są również bardzo zaangażowani w działalność organizacji Hand in Hand for Syria fundacji charytatywnej zarejestrowanej w Anglii w  2011 roku. Dr. Rola znajduje się na oficjalnej liście członków tej organizacji.

https://wikispooks.com/wiki/Dr_Rola

Hand in Hand for Syria

Organizacja Hand in Hand for Syria stara się obalić rząd wybranego w demokratycznych wyborach i wspieranego przez większość społeczeństwa prezydenta Asada. Kiedy odwiedzimy oficjalną stronę organizacji zobaczymy jak bardzo związana jest ona z branżą mediów, na samym dole strony znajduje się baner największych stacji telewizyjnych na świecie. Organizacja jest źródłem informacji na którym opierają się wszystkie główne serwisy informacyjne na świecie.

http://www.handinhandforsyria.org.uk/

Friends of Syria Group – Konferencja w Istambule 2012 rok

Friends of Syria Group (Grupa Przyjaciół Syrii)  jest międzynarodową dyplomatyczną wspólnotą krajów uczestniczących w konferencjach na temat z Syrii. Grupa została powołana w odpowiedzi na veto ze strony Rosji i Chin w sprawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa potępiającej Syrię.

Friends_of_the_Syrian_People_Meeting_in_Turkey

Siedemdziesiąt krajów brało udział w konferencji, która odbyła się w dniu 1 kwietnia 2012 roku w Istambule, aby wspierać syryjską opozycję i zwiększyć presję na rząd syryjski. W 2011 roku w Istambule została utworzona Syryjska Rada Narodowa, jest ona  partią opozycyjną, zwalczającą rząd prezydenta Asada, wezwała ona do „poważnego działania” i wsparcia finansowego Wolnej Armii Syrii czyli (rebeliantów z różnych organizacji terrorystycznych).

„Rozlew krwi w Syrii musi się zatrzymać,” – powiedział podczas konferencji Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani (katarski premier). Liga Arabska i amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, wspólnie zadecydowali podczas konferencji podjęcie bardziej zdecydowanych środków przeciwko rządowi syryjskiemu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Friends_of_Syria_Group#Istanbul_conference

Odpowiedz Obamy na apel o wsparcie dla rebeliantów

Rok później administracja prezydenta Obamy przeznaczyła 500 milionów dolarów na uzbrojenie rebeliantów walczących z rządem Asada, informacje przekazały światowe media:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/obama-chce-wydac-500-mln-dol-na-szkolenia-rebeliantow-w-syrii/j0sjz

5oo milinów dolarów trafiło w ręce rebeliantów nazywanych Wolną Armią Syrii. W skład opozycyjnej armii wchodziło silne ugrupowanie terrorystyczne Al-Nusra, po otrzymaniu pomocy od amerykanów organizacja Al-Nusra razem z Al-Kaida utworzyły wspólny kalifat państwa islamskiego, tym samym administracja Obamy pomogła w umocnieniu pozycji ISIS na bliskim wschodzie. O tym fakcie również informowały światowe media takie jak BBC.

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28082962

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-22095099

Do pełnego obrazu należy dodać, że amerykanie wycofali się z Iraku, pozostawiając Irakijczykom wozy opancerzone i Hammery, które w krótkim czasie stały się łatwym łupem dla ISIS. Zdjęcia bojowników ISIS z amerykańską bronią oraz amerykańskimi pojazdami w artykule:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/obama-wspiera-isis-kwota-500-milionow-dolarow-2014-07

Kto chce usunąć prezydenta Asada?

Baszszar al-Asad

 W 1988 roku ukończył studia na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Damasceńskiego, a 4 lata później studia podyplomowe w Londynie ze specjalizacją okulistyczną.

W 1994 roku w wypadku samochodowym zginął jego starszy brat Basil, mający być następcą ojca jako prezydent Syrii. W związku ze śmiercią brata Baszszar został zmuszony do powrotu i wstąpienia do akademii wojskowej.

Po śmierci ojca 10 czerwca 2000 został wybrany na prezydenta Syrii. W 2007 został ponownie wybrany na prezydenta. Mówi płynnie po angielsku, zna także francuski w stopniu komunikatywnym. Jego żona Asma al-Asad jest Brytyjką syryjskiego pochodzenia. Asma urodziła się i dużą część życia spędziła w Londynie. Z wykształcenia jest programistką komputerową. Ukończyła King’s College London. Po ukończeniu studiów (w 1996) Asma pracowała w m.in. jako ekonomistka w Deutsche Bank.

11q_073

Na zdjęciu państwo Asad w towarzystwie Johna Kerry z małżonką

John Kerry obecny sekretarz stanu USA spotykał się prywatnie z Asadem na kolacji, prezydent Syrii i jego małżonka często byli podejmowani przez światowych liderów, dlaczego nagle ich relacje z zachodnimi politykami zmieniły się o 180 stopni?

Co spowodowało, że wybrany w demokratycznych wyborach prezydent, popierany przez ponad 90 procent narodu, absolwent Londyńskiej uczelni wyższej nagle został dyktatorem? Dlaczego rząd amerykański i brytyjski użył wywiadu do sfingowania ataku chemicznego aby oskarżyć Asada o zbrodnie na cywilach? Komu tak bardzo zależy na pozbyciu się Asada i wprowadzeniu chaosu jaki ma obecnie miejsce w Libii czy Iraku?

Genie Energy

Genie Energy Ltd. jest amerykańska spółką energetyczną z siedzibą w Jersey. Holdingowa spółka jest  dostawcą energii oraz zajmuje się handlem i wydobyciem gazu i ropy. Prezesami i głównymi udziałowcami są:  Rupert Murdoch i Jacob Rothschild.

Rupert Murdoch to światowy potentat z branży mediów, właściciel jednej z największych na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej – News Corporation, do której należą m.in. pisma The Sun, New York Post, The Times, Daily News, stacje telewizyjne British Sky, wytwórnie filmowe Metromedia, Sky Channel i wytwórnia 20th Century Fox.

Ruperta Murdocha łączy długoletnia przyjaźń z rodziną Rothschild oraz wspólne interesy. W 2008 roku „Financial Times” opublikował informacje, że magnat prasowy Murdoch wyprawiał przyjęcie urodzinowe dla swojej córki w posiadłości Rothschildów na greckiej wyspie Korfu.

http://www.ft.com/cms/s/0/c81e01b6-9fd3-11dd-a3fa-000077b07658.html#axzz3Rrv10lDT

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rupert_Murdoch

Jacob Rothschild to lider najbogatszej rodziny na świecie, żydowski bankier, którego interesy dziedziczy obecnie jego syn Nathaniel. Genie Energy pod zarządem 43 letniego Nathaniela Rothschilda  przejmuje rynki energetyczne i surowcowe na całym świecie, artykuł opublikowany 7 kwietnia 2014 w polskiej edycji magazynu Forbes:

„…O giełdowej spółce z Poznania zrobiło się głośno rok temu, gdy ujawniono, że jako pierwsza dokonała transakcji zakupu na polskiej giełdzie gazu (dziś 47 proc. transakcji na polskiej giełdzie gazu przypada na Duon).  Duonu kontroluje wehikuł inwestycyjny brytyjskiej gałęzi Rothschildów – RIT Capital Partners PLC. Tej znanej od stuleci rodziny nikomu na świecie nie trzeba przedstawiać…

Duon sprowadza gaz przede wszystkim z Kaliningradugdzie ma własną fabrykę LNG, importuje go też interkonetorami z Czech i Niemiec a nawet eksportuje na Ukrainę. Ostatnio firma dokonała pierwszego importu gazu z terminalu w Antwerpii.

Przede wszystkim odkąd stery w rodzinnym imperium przejął 40-letni Nat Rothschild, to surowce i energetyka stały się głównym celem inwestycyjnym rodziny, której majątek szacuje się na miliardy funtów…”

http://www.forbes.pl/duon-i-rothschildowie-w-polskim-gazie,artykuly,174525,1,1.html

Koncesja na wydobycie ropy i gazu w Syrii

Genie Energy Ltd. w lutym 2013 roku otrzymał koncesje na wydobycie ropy i gazu na okupowanych terenach Wzgórza Golan w Syrii. Koncesja obejmuje 153 mile kwadratowe i została przyznana na okres 36 miesięcy. Koncern posiada również koncesje na eksploatacje złóż ropy i gazu na terenie Izraela. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Genie_Energy

11021086_806807582732085_6191064843818005298_n

Teraz już wiesz o co toczy się ta wojna i kto zainicjował w mediach Arabską Wiosnę oraz dlaczego prezydent Syrii został uznany za zagrażającego demokracji dyktatora. Koncesja na Syryjskie złoża ropy i gazu to główny, choć nie jedyny powód dla którego amerykańskie służby i dziennikarze z telewizji BBC dopuścili się tak bezczelnej prowokacji. Zobacz także:

Energetyka i surowce w europie wschodniej na celowniku Nathana Rothschilda

Opracowanie/Tłumaczenie:

Michał KK

 

 

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/stacja-rt-ujawnila-wspolprace-cia-oraz-telewizji-bbc-przy-operacji-falszywe-flagi-w-syrii-wideo-2015-09

 

 

Redux: The Proofs, Viral Expose of Those Behind Syrian Gas Attack

The Usual Suspects

…by Gordon Duff, Senior Editor

SAA captured gas concentration unit. Made in America, 2015, by Hillrom Company, Michigan

[ Editor’s Note: VT has long covered the “aiding and abetting” of terrorists by the US coalition, and by derivation NATO, for some time now. We view its going on unchecked as a major national security threat to all countries.

Unfortunately Western corporate media, with financial resources far beyond VT, has played Mickey the Dunce on this whole story, the case usually being that the respective country intelligence agencies have warned them to stay away from it all, or suffer the consequences.

VT has also followed closely the long series of false flag chemical weapons attacks, both sarin and military-grade chlorine because we knew the Syrians would never be so stupid as to hand their heads to the US Coalition in a silver platter by doing something with no chance of any gain, but exactly the opposite.

We were also concerned that the longer “they” got away with doing this, the more innocent people would be murdered by the alleged protectors of freedom and democracy in the world, but who we know to be currently among the worst enemies of mankind.

Unfortunately, despite our best labors, the citizens of these countries have done almost nothing to hold those accountable in their own countries.

The SAA capturing this chemical weapons facility was a huge turn of events. The guilty parties knew what the Syrians had on them now. We have been waiting to see who would do what.

Now that might have changed, with our long pleadings for the Syrians to give us photographic proof of the chemical weapons assets they have been capturing – serial numbers and all – so we could cram it down the throats of the guilty, thinking maybe someone inside the respective countries might want to start asking some hard questions.

The flurry of military accidents also caught our attention, as we know historically that this method is used by the military to hide overseas combat deaths for which any public investigation would be embarrassing.

In Vietnam, if a thousand of our troops were lost in one week, the announcement would be spread out, the families lied to. Welcome to the dark underside of America.

The impending attack on Damascus by the US was partially due to what the SAA might uncover in East Ghouta; and because they were able to move fast, they overran the US Coalition’s chemical weapons operations faster than anyone thought possible.

Our pleading with Syria has been rewarded with these new photos. The SAA has US Coalition chemical weapons officers in custody; and Russia has told the US, Brits, Israelis, and Saudis that they will have to deal with Damascus.

How long US media and our own Congress can pretend they know nothing about who some of the major terrorist elements are that most are afraid to mention? Their house of cards is crumbling, and “they” will be more dangerous in that situation, as we are talking about some serious crimes here.

We are suspicious of why the Brits would throw together what appears to us to have been a sloppy false flag, even to use against Russia, for putting Russia’s feet in the fire to get the Brits people back from Syria and keep this story out of major news distribution.

Is now the time for some of the really guilty to have to pay the piper? We shall see. But for that to happen, what is left of non-compromised public institutions has to step up to the plate, when they have shown a hesitancy to do so when their countries really needed them.

We hope they will get to see this and start asking the obvious questions Jim W. Dean ]

Jim’s Editor’s Notes are solely crowdfunded via PayPal
Jim’s work includes research, field trips, Heritage TV Legacy archiving & more. Thanks for helping. Click to donate >>

 

A chemical artillery shell

– First published … April 08, 2018 –

Today another chemical weapons stockpile was found in East Ghouta, produced in Germany, fully weaponized and commercially produced by Merck. 

Merck was the primary producer of chemical weapons for Germany in World War I and George Merck founded the War Research Service along with Frank Olson in 1944, which using captured Germany and Japanese scientists and research facilities, took control of America’s biological and chemical warfare production which continues to this day in facilities at Fort Meade, Maryland and at the Lugar Lab in Tibilisi, Georgia in partnership with the current government of Ukraine.

Chlorine gas-filled shell from Porton Down, Salisbury, found in East Ghouta with al Qaeda

[ Editor’s Note: Sure, this canister has “smoke colored” staring out at us. For those who think we did not see that, what do you think Intel operatives do when they are moving banned weapons around, label them as Vx or Military grade chlorine or whatever? No, they just put them into a camouflage container in case someone is taking a quick peek it a shipment. Used ones are even better as they look like old stocked being shipped out to a third world conflict.

As for what these could be used for, how about throwing into a cellar filled with human shield pro-Damascus family members to generate a nice pile of bodies for our “un-free” Western media.

We are still waiting for the first verifiable report of a jhadi and or family that has been killed by one of these “attacks”, or a cemetery of the gassed martyrs, or even a headstone for such. The amateur script writers forgot about that part.

Of course, experienced Western journalists, and all your intelligence professional people have been aware of this, but how many have come forward for the people to blow the lid off this gassing hoax garbage when it is so obvious. Even if they were not involved they are now stained for going along it.

Of course if they did not have any of this stuff they could just do a Hollywood chemical weapons attack, the kind where you see White Helmet people dealing with “victims” without even wearing any kind of face mask… Jim W. Dean ]


Last week, Russia and Syria announced the capture of British chemical weapon stockpiles in East Ghouta along with the capture of a “coalition” command and chemical weapons facility with all personnel. Taken from the combined statement censored from the western press, from March 25, 2018

“The Syrian Arab Army and with the help of Russian captured a shipment of chemical weapons destined for the Eastern Ghouta. These were British weapons produced at Porton Down in Salisbury.

Russian suspects that the Skripal incident is related as by their records, Skiripal was working at Porton Down as a chemical weapons trafficker in partnership with a Ukrainian firm. Russia denies attacking Skripal but admits he was under surveillance for his activities involving support of terrorism in Syria and arms trafficking.

Russia also confirms that there are British, American, Israeli and Saudi intelligence officers who were caught by the Syrian army in one of the heavily fortified operations rooms during the invasion of the Syrian army and its allies of the East Ghouta.” 

VT asked the Syrian government for serial numbers and closeup photographs of chemical weapons used. Syria sent them to us today.

Today, the Syrian Army captured the following German made poison gas shells, shipped into Syria though Ukraine and Turkey and delivered to Jeish al Islam by a US CH53 helicopter, according to statements “allegedly” gotten from POW interrogations.

American, British and Israeli military personnel captured in Syria have confirmed they were ordered to stage chemical attacks in East Ghouta by their governments.

The Americans are still being held along with Israeli’s while British prisoners are being negotiated for. Sources in Damascus told us that representatives of Oman in Damascus approached the Russian Office of Reconciliation on behalf of Britain for the return of British chemical warfare personnel.

The shells in the above video are identified as VX gas from British stockpiles.

Russian officials in Syria informed Britain through Oman that they would have to directly deal with Syria for the return of their personnel. We have received no further information since, Damascus has remained silent on how or if negotiations were proceeding.

We do know that US Representative Tulsi Gabbard of Hawaii, a US Army combat veteran of Iraq, met with both President Assad and Donald Trump, in order to arrange for covert exchange, for substantial financial consideration, of captured Americans.

Initial introductions for this meeting were done by VT.

Israel bought back a Brigadier General (they claimed he was a colonel) in 2015 that we know about.

The recent gas attack in Syria, timed as the last terrorists were surrendering for relocation inside the Douma region of the Ghouta pocket, was planned personally by nominated presidential advisor John Bolton and President Donald Trump personally, according to highly placed sources.

Our sources in Russia, highest level, told us the attack was coming based on information they received from US and Israeli prisoners taken in East Ghouta after an evacuation attempt failed.

US casualty announcements in this effort have been released over the past few days as happening in other areas to cover US complicity in terrorism. This dishonors families of the dead, not just in the misuse of service members to support terrorism but in lying to families about combat deaths. This shame goes directly to coward Trump!

The Marine Corps identified four Marines killed on Tuesday in a CH-53E Super Stallion helicopter crash near El Centro, Calif. The Marines were assigned to Marine Heavy Helicopter Squadron (HMH) 465, Marine Aircraft Group 16, 3rd Marine Aircraft Wing at Marine Corps Air Station Miramar.

“The loss of our Marines weighs heavy on our hearts,” Maj. Gen. Mark Wise, commanding general of 3rd MAW, said in a statement.
“Our priority is to provide support for our families and HMH-465 during this critical time.”

The four Marines killed in the crash were Capt. Samuel A. Schultz, First Lt. Samuel D. Phillips, Gunnery Sgt. Derik R. Holley and Lance Cpl. Taylor J. Conrad.”

Other US casualties were listed as a US Air Force F16 that allegedly crashed at Nellis Air Force Base in Nevada and up to 6 Americans who the US claims were killed by “Kurdish forces” in the north of Syria.

All died in a failed combined US/Israel rescue operation to remove not only communications and command personnel but also chemical weapons operations teams as well.

Last week, VT Damascus received evidence that Americans, US Army Special Forces along with Israeli chemical weapons officers had been captured in East Ghouta. We were told that not only was a command facility captured with modern weapons but a stockpile of British made 81mm poison gas mortar shells, numbering in the hundreds, was seized as well.

Video’s were viewed by former MOD weapons specialists who identified the green stripe on the shells seized in East Ghouta as VX gas from British stockpiles.

The Obama administration investigated alleged chemical attacks in 2012 and 2013 and advised Syria to turn over chemical stockpiles as a way of discouraging terrorists from continuing to stage chemical attacks to blame on Damascus.

Most efforts had their roots in Britain’s MI6 and its affiliates, the Syrian Observatory for Human Rights and the White Helmets.

The US is currently facing combined military operations against its occupied zone in Syria by Iraq, Syrian and Russian forces. The US has been told to remove forces from Syria or face a wider conflict.

The US and Russia have been at war against one another inside Syria for about a month now.

More coming…

 

 

https://www.veteranstoday.com/2018/04/11/redux-the-proofs-the-viral-expose-of-those-behind-the-syrian-gas-attack/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obama wspiera ISIS kwotą 500 milionów dolarów

 ISIS i AL Nusra postanowiły połączyć siły, i ogłosiły powstanie islamskiego kalifatu obejmującego wiele terenów Iraku i Syrii. Administracja Obamy planuje wysłać im dodatkowe $ 500 mln USD. Brzmi jak przesada? Niestety nią nie jest.

Iraq_ISIS_Abu_Wahe_2941936b[1]

ISIS zaczynał swoją działalność jako oddział Al-Kaidy. W lutym 2014 roku oficjalne kierownictwo Al-Kaidy wyparło tą grupę, starając się odciąć od ISIS która przyciąga do siebie zbyt dużo uwagi mediów (ISIS znana jest przecież z masowych egzekucji). Poprzez połączenie z Al Nusra ISIS skutecznie zniwelowała zamiar Al -Kaidy. W kwietniu 2013 roku Al Nusra zobowiązała Isis do lojalność wobec Al-Kaidy (Al Nusra jest często określana jako oficjalna gałąź Al-Kaidy w Syrii), co oznacza, że ​​ISIS i Al-Kaida są faktycznie zjednoczone (chcąc to zmienić Al-Kaida będzie musiała zerwać wszystkie więzi z Al Nusra).

Teraz administracja Obamy stara się przekazać dodatkowe $ 500 mln USD na tzw. „poskromienie” syryjskich rebeliantów. Kłopot w tym, że tak zwani „poskramiani” rebelianci regularnie prowadzą wspólne operacje z Al-Nusra, co nie pozwala im na sklasyfikowanie Al Kaidy jako wroga. Nawiasem mówiąc czy jest to zgodne z literą prawa? Zapewnianie wsparcia materialnego dla organizacji terrorystycznych?

To jest trochę trudne do nadążenia, kto jest po czyjej stronie, ale teraz ISIS, Al-Kaida i syryjski Front Rewolucyjny (aka FSA) pracują razem, a to oznacza, że żadna broń ani pieniądze, które rząd USA wysyła syryjskim rebeliantom nie mają przyczynić się do zakończenia działalności ISIS.

Dużo mówi się o „lustracji” rebeliantów, aby zapewnić, że wsparcie USA nie dostanie się w niepowołane ręce, ale to jest tylko „ Public Relations” (kształtowanie stosunków publicznie działającego podmiotu z jego otoczeniem). Pomysł, że Waszyngton może kontrolować przepływ broni i pieniędzy po jego wejściu w strefę wojenną zdominowaną przez islamskich ekstremistów jest prawie tak absurdalny, jak twierdzenie, że wsparcie to wpłynie na stabilizację tego regionu. Tak sztuczne i żałosne mogą być oficjalne wiadomości ,czego jeszcze możemy się spodziewać usłyszeć? Z pewnością nie prawdy.

ISIS-Salahaddin-Division-WC-1-thumb-560x317-3166[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-7-thumb-560x317-3184[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-2-thumb-560x317-3169[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-6-thumb-560x317-3178[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-4-thumb-560x317-3175[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-8-thumb-560x317-3187[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-13-thumb-560x317-3202[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-9-thumb-560x317-3190[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-12-thumb-560x317-3199[1]

ISIS-Salahaddin-Division-WC-10-thumb-560x317-3193[1]

Źródło :

http://scgnews.com/isis-al-nusra-merge-announce-islamic-caliphate-obama-to-send-them-500-million

więcej informacji na stronach podanych w zródle:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/al-qaeda/10925602/Al-Qaeda-merges-with-Isis-at-Syria-Iraq-border-town.html

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-28082962

http://www.wjla.com/articles/2014/06/president-obama-seeks-500m-to-train-equip-syrian-rebels-104548.html

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-22095099

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/i-am-not-fighting-againstalqaida-itsnot-our-problem-says-wests-last-hope-in-syria-9233424.html

Michał KK

zobacz także:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/osama-bin-laden-isis-reinkarnacja-2014-06

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/isil-planuje-podbic-czesc-europy-ciagu-najblizszych-pieciu-2014-07

 

 

 

 

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/obama-wspiera-isis-kwota-500-milionow-dolarow-2014-07

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_military_intervention_in_the_Syrian_Civil_War

https://syrianfreepress.wordpress.com/?_utm_source=1-2-2&_utm_source=1-2-2                                                                                                                                     https://southfront.org/category/all-articles/world/middle-east/syria/                                                                                                                                                                                             http://www.english.iswnews.com/category/middle-east/syria/                                                                                                                                                                                                                        https://www.antiwar.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s